TV: CAFÉ IM DEL 1: Hans Carell
O, vad jag har längtat efter detta, som Håkan Brinck alltid säger! Vårt nya koncept "Café Idrottsmuseet" är igång. Läs vidare och se det första evenemanget i efterhand. Hans Carell berättar där om sin karriär och höjdpunkten CL 2000.
annons
Corona trivs sämst i öppna landskap. Därför måste det vara långt mellan gästerna. Men andra ord mindre folk, men då har vi ordnat att alla kan se vårt evenemang – men i efterhand. Första programmet spelades in tisdag 6 oktober. Nu kan ni se det.
Våra filmer finns på vår Youtube-kanal, och avnjuts kanske bättre i TV-fåtöljen än på datorskärm och mobil. Om ni har en modern TV och kopplad till internet, gå via menyn in på "Nätverksservice" eller liknande. Där finns tjänster som Netflix och YouTube. Om TV:n är för gammal är en nyare media-spelare alternativet (apple tv, dvd, blu-ray etc) med internetkoppling.
Att hitta programmet genom YouTube i TV:n är kanske lite bökigare. Sök på "CAFE IM".